niedziela, 16 września 2012

Nós gostamos da Confraria das Bifanas!

Jednym z miejsc, w których jedliśmy podczas ostatnich kilku dni jest knajpka, którą określiłabym lokalnym Subway’em.  W Confraria das Bifanas można zjeść tradycyjne niezwykle smaczne, świeże i proste kanapki. Wybór dań nie jest zbyt wielki, jednak smak zadowala. Szczególnie warto jeść na tarasie, delektując się panoramą portu.

To połączenie zaspokaja zarówno głód, jak i głód pięknych widoków. Najbardziej zaskakujący był dla nas fakt, że do kanapek podawane są chipsy (tak jakby w zastępstwie frytek). Martynce szczególnie do gustu przypadła wegetariańska kanapka z queijo fresco (serem, który przypomina smakiem włoski serek capri).
Miłość do queijo fresco, przejawiła się w natychmiastowej wycieczce do sklepu w poszukiwaniu miejscowego specjału. Próba odtworzenia smaku kanapki z Confraria das Bifanas zakończyła się jednak niepowodzeniem. Receptura opracowana przez lata połączona z urokiem widoku na port są nie do podrobienia.
Miejsce to jest świetnym wyborem do zjedzenia drugiego śniadania, jednak często przegrywa z sądziadującym z nim, licznie odwiedzanym Mc Donald’sem.
 Dla nas dodatkowym plusem był fakt, że w knajpce można było skorzystać z Internetu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz