czwartek, 1 listopada 2012

Costa Algarvia

Dziś chcemy opowiedzieć o jednej z naszych ulubionych restauracji w Faro. Do Costa Algarvia trafiłyśmy podczas pierwszych dni naszego pobytu w Portugalii. Restauracja znajduje się w pobliżu Starego Miasta. Do odwiedzenia jej zachęcił nas gwar panujący w restauracyjnym ogródku i widok zadowolonych twarzy klientów. Postanowiliśmy dołączyć do ich grona i skosztować serwowanych tam specjałów. Przemiła kelnerka poleciła nam zestawy obiadowe kurszące rozmaitością potraw do wyboru, ilością dań i co jest dodatkowym atutem- rozsądną ceną.

Wybraliśmy smażone krewetki. Jak się wkrótce okazało były pyszne.
Tego dnia jako danie główne wybraliśmy grilowane mięso i pieczone ryby. W skład zestawu wchodziło róznież smaczne białe wino. Najtrudniejszy okazał się wybór deserów, których oferta w Costa Algarvia jest imponująca. Właściwie możnaby poświęcić im cały wpis. Poza lodami, puddingami, deserami w typie włoskiego Tiramisu można zjeść tam pyszne portugalskie ciasta. Ukoronowaniem tej uczty była uma bica- mała, niezwykle mocna kawa.
Smak potraw wraz ze wspomnieniem atmosfery podczas pierwszej wizyty w tym miejscu zachęca nas, aby tam wracać.
I tak, zawsze podczas odwiedzin gości z Polski wybieramy się do Costa Algarvia, aby podzielić się również z nimi naszym odkryciem. Nie inaczej było podczas pobytu przyjaciółek, z którymi miałyśmy okazję próbować smacznego ryżu z mięsem ośmiornicy, który szczególnie przypadł nam do gustu oraz wspaniałych grilowanych sardynek. Wizyta mamy była kolejną okazją do odwiedzenia ulubionej restauracji. Tym razem najbardziej smakował nam stek z tuńczyka. 
Z niecierpliwością oczekujemy odwiedzin kolejnych polskich gości, którym pokażemy naszą ulubioną restaurację :)
 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz